Living in Loft

8. ledna 2008 v 18:37 | Cliché |  → (S)prostě píšu ←
Víte, co je to loft? Loft ... to je SEN. Můj sen. Zní to divně, že ano? To slovo "loft". A víte vůbec, co to takový loft je?

Kdysi jsem v televizi viděla nějaký pořad o bydlení, který byl právě loftům celý věnován. A doslova jsem se do nich zamilovala. Lofty jsou něco jako otevřené byty, bez zbytečných zdí a příček, které se nejčastěji staví v opuštěných továrnách, skladech či jiných halách.Vestavba obytného interiéru do prostoru, který nebyl původně určen k bydlení, umožňuje zbudovat osobité, individuálně laděné a třeba také výtvarně velmi atraktivně řešené bydlení. Za prvek klasického loftu můžene považovat neopracované zdi přiznávající krásu kvalitních pálených cihel či ocelových nosníků. Loft nabízí vysoké stropy s možností vybudovat nápaditá patra. A právě taková provedení jsou na tom to kouzelné.
Myslím si, že lofty nejsou příliš známé mezi lidmi, já osobně jsem o tomto ne úplně tradičním bydlení způsobu bydlení něměla dříve ani páru. Mají však nakročeno ke zdárné budoucnosti.
Lofty, prostorné byty, které jsou svou vzdušností plně vhodné především pro mladé nekonveční lidi, např. mladý pár a podobně, se příliš nehodí pro rozrostlejší rodiny s dětmi. Možná byste zde ve více lidech postrádali to pravé soukromí. Společenský život se odehrává tzv. dole a nahoru, kde je např. ložnice a pracovna, se návštěvy už nevodí.V již zmíněném pořadu jsem ale taky viděla jeden loft řešený skleněnými příčkami, které loftu neberou otevřenost, protože jsou průhledné, téměř je nevnímáte. Pokud chcete soukromí, jednoduše si kolem svého pokoje stáhnete žaluzie. Tento byt mě opravdu zaujal.
Pokud jste se již podívali na přiložené fotky z loftů, musíte si řict, co takový řekněme luxus stojí. Ano, není to levné. Ono pořizovací náklady jsou řekněme minimální, ovšem toho firma od které upravený prostor odkupujete, popř. máte v nájmu, využívá. Je to pro ně výhodná investice. Desingová úprava a správné vybavení také není nejlevnější. Velká okna a otevřené obrovské prostory spotřebují dost tepla. Peníze se prostě točí. Proto si to chce říct, jestli by investice za to stála. Ono krása je jedna věc, ale nepostačí třeba jen malý byteček, který se také umí krásně třeba jen tvářit?
Nevím, kde mém okolí se lofty vyskytují, každopádně budu pátrat pro vlastní potřebu po dalších informacích. Myslím si, že nejspíš sen zůstane snem. Jedna a podstatná věc jsou peníze. Vemte si, že kdybych třeba až budu starší studovala - řekněme třeba v Praze, Brně, to je fuk, byla bych ubytovaná někde úplně jinde, v jiné cenové relaci, takový luxus si prostě dovolit nebudu moci. Kdybych loft chtěla obývat s partnerem jako mladý pár, řekněmě už po škole, pochybuju, že bych měla tolik peněz složit s partnerem právě za loft, navíc, znáte to, láska je nestálá. Prostě problém bude v pěnězích. Druhá věc je, že kdybych se k takovým loftům dostala, na co by mi byl tak velký prostor, jen pro dva nebo jednoho člověka. Psala jsem tady o povedeně řešeném loftu se skleněnými příčkami. A to je ta trefa. Strašně se mi toto řešení líbí. Takto řešený loft byl uveden jako vyhovující pro rodinu s dětmi, kde najdete dostatek soukromí, díky skleněným příčkám se stahovacímí žaluziemi, i pro vícečlennou rodinu. To je ideální řešení pro moje myšlenky! S rodinou v loftu. Ovšem bude takový byt vyhovovat všem? Mím dětem, mému partnerovi? Vím, přemýslím dost do vzdálené budoucnosti, ale baví mě to. Malovat si to. Ale člověk by měl "počítat" i s ne zrovna pozitivními kousky do myšlenkové skládačky. Každopádně doufám, že ať už s loftem nebo bez něj budu v budoucnu šťastná, s mou rodinou, kterou moc chci, a budu bydlet v prostoru, který si sama zařídím. Oblíbené věci, oblíbené barvy, pohodlí. A jsem doma! :)
A tady jsem našla dvě fotky toho bytu se skleněnými příčkami. Jsou ale malý a nejdou zvětšit.
Co říkáte na lofty vy?
Fotky a drobné informace nebo citace jsem čerpala ze stránek, které mi vyjely na seznam.cz po zadání slova "lofty". Článek je původní. Kdyby náhodou chtěl někdo kopírovat, tak se zdrojem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mrchafalesna mrchafalesna | Web | 8. ledna 2008 v 19:14 | Reagovat

Takovýhle byty se mi taky moc líbí! (akorát ty skleněný příčky by mě teda nebavilo mejt!)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama