Ratatouille

8. ledna 2008 v 18:38 | Cliché |  → K tématu ←
Animovaný filmy, to je moje. Ostatně, ty já mám v kině skoro nejradši. Na film jsem se těšila, ale trošku zmařil mé očekávání. Proč? Dočtete se, pokud vás zatím ještě tento článek neznudil a budete pokračovat dál.
Co bych mohla na tomto filmu pochválit? No, takže PIXAR nezklamal, to je jasné. Prostředí Paříže taky super, hlavně nad Eiffelovkou jsem se s kámoškou rozplívala. Námět "myš" není nijak nápaditý, ovšem když se k tomu přidá prostředí pětihvězdičkové restaurace - resp. kuchyně - to už si myslím stojí za to. Příběh i zápletka taky poutavý. Ale mohla bych i vytýkat - například mě ani mím kamarádům nepřišel film dostatečně vtipný. Ne, že by o vtip bylo nouze, ale byly to spíš takové malé "tečky", žádná jobovka. Jasně - nemůžeme chtít po filmu, který je přímo určen malým dětem dvojsmyslné vtípky atd při kterých jdete do kolen. Prostě takový lehký humor. V určitých situacíh šlo také předvídat, co bude následovat, ale prostě pro děti určitě fajný film. A proto, kdybych měla možnost ho na stupnici od jedné do pěti obodovat, přičemž pětka by byla nejvyšší hodnocení, patřila by mu z úhlu mojí osobnosti trojka a z úhlu malého dítěte plný počet. Takže se určitě těším, až si na obdobný film budu moci zajít s tou svojí ratolestí, řekněmě za dvacet, třicet let. A co Váš názor?
A takhle o filmu píší jiní:
Krysa jménem Rémy je ochotna pro dobré jídlo dát v sázku i svůj život. Jedině skutečný gurmán by totiž byl ochoten denodenně snášet nástrahy, které na krysu číhají v drahé pařížské restauraci. Rémy navíc miluje jídlo nejen jako konzument; rád by se také stal jeho tvůrcem - krysím šéfkuchařem. Jeho otec a bratr ovšem podobné nápady neschvalují a domnívají se, že tak jako každá pořádná krysa by měl Rémy vést pohodový život mezi odpadky...
Ratatouille (která si svůj název vypůjčila od typicky francouzské zeleninové speciality) je další film z produkce studia Pixar, a milovníci animace se tak opět mají na co těšit. Ještě víc je však bezpochyby navnadí jména obou režisérů. Na Ratatouille totiž spojili své síly dva nesmírně talentovaní solitéři: Brad Bird (Železný obr, Úžasňákovi) a Čech Jan Pinkava (držitel Oscara za film Geri's Game).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama