Tak nějak o životě

9. ledna 2008 v 16:28 | Cliché |  → Zamyšleníčka ←
Chtěla jsem něco zplodit a vzniklo mi z toho toto. Je to vlastně jeden dlouhý, doufám, že alespoň trochu smysluplný text, složený z jednotlivých citátů. Myslím, že je to docela pěkný. A kdybyste kopírovali, tak se zdrojem!
  • Vše, co se rodí, umírá. Milióny lidí touží po nesmrtelnosti, a přitom nevědí co mají dělat, když v neděli odpoledne prší. Neplač, protože to skončilo, buď rád, že se to vůbec stalo. Je těžké se smířit s jakoukoliv ztrátou, ale kdo nikdy neupadl, neví, jestli umí vstát! Cokoliv se stane, stane se z nějakého důvodu!
  • Humor je kořením života. Nejztracenější den našeho života je ten, kdy jsme se nezasmáli. Směj se a celý svět se směje s tebou; pláč a pláčeš sám. Smát se každému slovu nebo činu je vlastností lidí pošetilých, vůbec ničemu se nezasmát je znakem lidí hloupých. A taky se usmívej na toho, kdo ti ublížil, aby nepoznal jak moc tě to bolí! Kde je málo úsměvů, tam je málo úspěchů !! Život je boj, láska je hřích, proto si pamatuj, že vyhraje smích !!!
  • Život bere i dává. Někdo má víc, někdo míň. Ale zas - míň je někdy víc. Někdy i ten žebrák se má v duši líp něž ten, co jezdí drahýma autama a koupe se v luxusním bazéně na zahradě. Život je pes, sem tam kousne a jde dál. Láska ke spravedlnosti je u mnoha lidí jen obava, aby sami neutrpěli nespravedlnost. Kdo chce spatřit krásu duhy, musí se smířit i s deštěm !!
  • Rodinu si nevybereš, přátele ano. Proto vybírej obezřetně! Dobrý přítel, je tvůj nejbližší příbuzný a dobrého přítele držte se oběma rukama. Přátelé jsou boží omluvou za příbuzné. Jeden dobrý přítel má totiž větší cenu než sto příbuzných. Není tak těžké za přítele umřít, jako najít takového, aby umírání stálo za to. Dlouho uvažuj, než někoho učiníš přítelem. Pak-li se pro někoho rozhodneš, přijmi jej celým srdcem. Mluv s ním otevřeně jako sám se sebou. Někteří lidé vstoupí do našeho života a rychle z něj zase odejdou. Někteří v něm nějakou dobu zůstanou a zanechají stopy v našich srdcích. My už pak nikdy nejsme stejní. Ale děláš-li si nové přátele, nezapomínej na staré !!
  • Nejlepší způsob, jak uniknout problémům, je vyřešit je. Čím déle to odkládáš, tím silnějším a zakořeněnějším se problém stává. Když nedokážeš ohnout prut, jak budeš moci ohnout strom? Optimističtí lidé neustále přemýšlí a mluví o řešení, pesimisté neustále mluví a přemýšlí o problémech. Ale problémem vlastně není to, že existují problémy. Problémem je to, že očekáváme, že neexistují a myslíme si, že mít problém je problém. Drobné starosti stačí k tomu, aby nám otrávily život, jestliže nemáme velké. Nemůžeš zabránit tomu, aby problémy přicházely, ale nemusíš jim nabízet židli. A nakonec - uprostřed každé nesnáze leží příležitost !!
  • Žij okamžikem, protože ta chvíle, co právě prožíváš, už se nikdy nevrátí...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Neviditelna Neviditelna | E-mail | Web | 18. února 2008 v 20:51 | Reagovat

Krásne, hneď si to berem na svoj blog, neboj, dam tam aj zdroj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama